INFOLINIA: 22 489 61 41 | 22 489 60 60 | 12 398 18 20 | 58 351 67 67

NATO 1-6 – Przedstawiciele NATO

NATO

Podróżni wyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych kwalifikują się do ubiegania się o wizy NATO-1, NATO-2, NATO-3, NATO-4, NATO-5 lub NATO-6 jeżeli udają się tam na podstawie odpowiednich zapisów Porozumienia o statusie Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego lub Protokołu dotyczącego statusu międzynarodowych dowództw wojskowych, ustanowionych na podstawie Traktatu Północnoatlantyckiego. O wyżej wymienione wizy mogą ubiegać się przedstawiciele państw, personel międzynarodowy oraz członkowie najbliższej rodziny posiadacza wizy NATO-1, NATO-2, NATO-3, NATO-4, NATO-5 lub NATO-6.

Duża część personelu wojskowego jest zwolniona z wymogu posiadania paszportu i wizy, jeżeli jest odkomenderowana do kwatery głównej NATO w USA i podróżuje w celach służbowych lub w ramach Porozumienia w Sprawie Statusu Sił NATO (NATO Status of Forces Agreement). Podróżni wyjeżdżający w ramach wyżej wymienionego porozumienia muszą posiadać książeczkę wojskową oraz rozkaz wyjazdu do NATO.

Oprócz wymaganych dokumentów osoby starające się o wizy NATO 1-6 powinny również przedłożyć pismo z delegującej instytucji rządowej. Osoby ubiegające się o wizy  NATO 1-6  zwolnione są z opłat wizowych.

Małżonkowie i dzieci

Małżonkowie oraz dzieci udające się do USA z członkiem personelu wojskowego lub odkomenderowanym do NATO lub pragnące do niego dołączyć w USA, mogą ubiegać się o wizy NATO-2.

Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się żeby ustalić dalsze szczegóły.

Masz jakiekolwiek pytania? Zadzwoń,
a chętnie doradzimy i pomożemy:

22 489 61 41